Основи торгівлі IQ Option: спреди, свопи, маржа, кредитне плече, конверсії

Основи торгівлі IQ Option: спреди, свопи, маржа, кредитне плече, конверсії


Спреди


Спред – це різниця між ціною пропозиції та ціною продажу. Спреди відрізняються від брокера до брокера.
Для розрахунку вартості спреду на платформі IQ Option використовуйте таку формулу:

Вартість спреду = розмір лота × розмір контракту × спред


Приклад
EUR/USD Ask: 1,13462 Bid: 1,13455 Spred
: 1,13462 – 1,13455 = 0,00007
Розмір угоди: 2 лоти
Розмір контракту: 100 000 одиниць базової валюти (=200 000 EUR)
EUR/USD вартість спреду = (1,13462 – 1,13455) × 2 × 100 000 = 14 доларів США

Основи торгівлі IQ Option: спреди, свопи, маржа, кредитне плече, конверсії


Свопи

Своп — це відсоткова плата, яку трейдер повинен заплатити брокеру за утримання позицій протягом ночі.

Свопи виникають із різниці в процентних ставках валют плюс адміністративний збір брокера. Під час торгівлі на форекс ви позичаєте одну валюту, щоб купити іншу. Своп залежить від того, купуєте ви валюту з вищою чи нижчою процентною ставкою порівняно з валютою, яку ви позичаєте. Свопи можуть бути позитивними і негативними.

Якщо ви купуєте валюту з більшою відсотковою ставкою, ніж позичена, ви отримуєте позитивний своп. Розглянемо наступний приклад.

Приклад
Американська процентна ставка становить 1,75%.
Відсоткова ставка в Австралії становить 0,75%.
Адміністративний збір становить 0,25%.
Якщо ви відкриваєте довгу позицію по парі USD/AUD, на ваш рахунок буде зараховано своп у розмірі 0,75%, оскільки валюта, яку ви купуєте (USD), має вищу процентну ставку, ніж валюта, яку ви позичаєте (AUD).
Якщо ви відкриваєте коротку позицію за тією самою валютною парою, з вашого рахунку буде списано своп у розмірі 1,25%, оскільки валюта, яку ви позичаєте (USD), має вищу відсоткову ставку, ніж валюта, яку ви купуєте (AUD).


Маржа

Маржа — це сума коштів трейдера, необхідна для відкриття позиції з кредитним плечем. Маржа дозволяє торгувати за допомогою кредитного плеча, тобто використання позичених коштів від брокера для збільшення розміру ваших угод.
Для розрахунку маржі на платформі IQ Option використовуйте таку формулу:

Маржа = розмір лота × розмір контракту / плече


Приклад
. Ви маєте намір купити 0,001 лота (1000 одиниць) валютної пари EUR/USD із кредитним плечем 1:500. Маржа, необхідна для відкриття цієї торгової позиції, становить 0,2 євро. Перегляньте докладні розрахунки нижче:

Валютна пара: EUR/USD
Розмір лота: 0,001 лот
Кредитне плече: 1:500
Розмір контракту: 100 000 одиниць базової валюти
Маржа = 0,001 × 100 000 / 500 = 0,2 EUR
Будь ласка, зверніть увагу , що конвертація може застосовуватися, якщо ваш валюта рахунку відрізняється від основної валюти.


Кредитне плече

Кредитне плече дозволяє вам торгувати позиціями, які перевищують розмір вашого капіталу. Кредитне плече максимізує виплати, але також максимізує втрати.

Приклад
. Припустімо, ви внесли 1000 доларів на свій рахунок і використовуєте кредитне плече 1:500. У цьому випадку ваша купівельна спроможність зросте в 500 разів до 500 000 доларів США, що означає, що ви можете укласти угоду на суму 500 000 доларів США.
Зверніть увагу, що кредитне плече різне для різних активів.

Перетворення

У деяких випадках можуть застосовуватися курси обміну валют. Це відбувається через те, що кожен параметр угоди виражений або в базовій валюті, або у валюті котирування. Розмір контракту та маржа виражені в базовій валюті, тоді як виплата завжди розраховується у валюті котирування. Тому для розрахунку маржі та виплат можуть застосовуватися курси конвертації валют. Якщо валюта вашого облікового запису відрізняється від валюти котирування, буде застосовано конвертацію. Давайте розглянемо наступні приклади, щоб зрозуміти, коли може знадобитися конвертація валюти.

Приклад 1: базова валюта = валюта рахунку

Припустімо, що валюта вашого рахунку – долар США, і ви торгуєте валютною парою USD/JPY. Конвертація не застосовуватиметься під час розрахунку маржі, оскільки базова валюта (USD) збігається з валютою рахунку (USD). Конвертація застосовуватиметься під час розрахунку виплати: спочатку її буде обчислено в JPY, валюті котирування, а потім конвертовано в долари США, валюту рахунку.

Приклад 2: валюта котирування = валюта рахунку

. Припустімо, що валюта вашого рахунку – долар США, і ви торгуєте валютною парою EUR/USD. Конвертація застосовуватиметься під час розрахунку маржі, оскільки базова валюта (EUR) відрізняється від валюти рахунку (USD). Конвертація не застосовуватиметься під час розрахунку виплат, оскільки валюта котирування (USD) збігається з валютою рахунку (USD).

Приклад 3: Немає збігів

Припустімо, що валютою вашого рахунку є GBP, і ви торгуєте валютною парою AUD/CHF. Під час розрахунку маржі буде застосовано конвертацію, оскільки валюта рахунку (GBP) відрізняється від базової валюти (AUD). Конвертація також застосовуватиметься під час розрахунку виплат: спочатку вона буде розрахована у CHF, валюті котирування, а потім конвертована у GBP, валюті рахунку.


Рівень маржі

Рівень маржі допомагає стежити за станом вашого облікового запису: він показує, чи все йде добре чи ні, і підказує, коли вам слід закрити позиції, які не приносять прибутку.
Щоб розрахувати рівень маржі, використовуйте таку формулу:

Рівень маржі = капітал / маржа × 100%

Все вказано у валюті рахунку:
Основи торгівлі IQ Option: спреди, свопи, маржа, кредитне плече, конверсії


Margin call і Stop Out

Маржинальний виклик

Коли рівень маржі трейдера падає нижче 100%, брокер ініціює процедуру, відому як виклик маржі. У разі маржинального виклику трейдер повинен або внести більше грошей на свій рахунок, або закрити програшні позиції. Якщо рівень маржі падає нижче 50%, збиткові позиції будуть примусово закриті компанією.

Маржа обслуговування

Підтримуюча маржа — це мінімальна сума капіталу, яку трейдер повинен мати на своєму рахунку, щоб утримувати позицію з кредитним плечем відкритою.

Зупиніться

Стоп-аут — це подія, яка відбувається, коли власного капіталу трейдера недостатньо для підтримки відкритих позицій, тому вони примусово закриваються брокером.
Thank you for rating.
ВІДПОВІДЬ НА КОМЕНТАР Скасувати відповідь
Будь ласка, введіть своє ім'я!
Будь ласка, введіть правильну електронну адресу!
Будь ласка, введіть свій коментар!
Поле g-recaptcha є обов’язковим!
Залишити коментар
Будь ласка, введіть своє ім'я!
Будь ласка, введіть правильну електронну адресу!
Будь ласка, введіть свій коментар!
Поле g-recaptcha є обов’язковим!